KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15967258

nr 1596 7258

Otto Gripenswärd

(1847-1933), Sverige

Etsning, Visby. Signerad. Bildmått: 7,5x10 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm

Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 5 februari 2024
kl 18:42:08

4/2 13:19:53 1      Vinnande bud

Otto Gripenswärd

Läs mer om Otto Gripenswärd